Příprava na přijímačky – zbývá 14 týdnů

Mít plán co, jak a kdy se budu učit, je základ. Pokud jste přihlášení do nějakého kurzu přípravy na přijímačky, pak tento plán moc řešit nemusíte, vše podstatné byste měli v rámci kurzu zvládnout. Pokud se ale připravujete sami, určitě si takový plán vytvořte.

Jeho základem by mělo být zmapování toho, jak na tom v tuto chvíli deváťáci jsou. Co jim jde, co už méně, případně s jakými úlohami si neví rady vůbec.

Stejně tak by žáci měli mít přehled o tom, jakých bodových výsledků v tuto chvíli dosahují. Tato informace je důležitá nejen pro plán přípravy, ale také pro blížící se podání přihlášek – abyste se hlásili na ty školy, kterým vaše bodové skóre bude odpovídat. (Tedy pokud máte nyní v součtu z obou předmětů kolem 45 bodů, není asi reálné se hlásit na školu, kde měl loni poslední přijatý 90 bodů a doufat, že své bodové výsledky zvládnete do přijímaček zdvojnásobit ).

Přestože většina z deváťáků  se na přijímačky pečlivě připravuje a úlohy z testů (ať už ze cvičebnic či stažených z internetu) řeší, tak si mnozí z nich ještě neudělali ani jeden test celý a v časovém limitu s následným vyhodnocením a spočítáním bodů.

Rozhodně doporučuji zkusit si přijímačky nanečisto (více v článku https://kampodevitce.cz/proc-doporucuji-aby-si-kazdy-devatak-zkusil-prijimacky-nanecisto/), ať to zjistíte a máte černé na bílém, abyste věděli, jak na tom jste. Pokud nemůžete nebo nechcete investovat do placených přijímaček nanečisto, zvládnete to i sami doma. Stačí si vytisknout test, který jste ještě nedělali, vzít si k ruce stopky a v jednom zápřahu udělat celý test (70 min na matematiku, 60 min na ČJ).

Po uplynutí času nekompromisně odložte pero a test si vyhodnoťte a spočítejte body. Někdo si možná myslí, že bude mít v pohodě kolem 40 bodů a najednou zjistí, že má jen 32! To je ale překvapení.

Tedy prosím, vyzkoušejte si takhle oba testy v jednom „zápřahu“, ať nežijete v nějaké falešné iluzi. Reálný výsledek vás může dost překvapit – někoho v dobrém, ale většinou to bohužel bývá překvapení nemilé.

V případě, že byste přeci jen chtěli vyzkoušet přijímačky nanečisto a zvládnutí testů pod profesionálním vedením, pak doporučuji přijímačky nanečisto od To dáš! Kromě profesionálně provedených zkoušek a rozboru řešení získáte i nadstandardní servis v podobě přístupu do osobní zóny s množstvím užitečných informací a materiálů.

A pokud byste se rozhodli pro více účastí na simulaci jejich zkoušek anebo se chtěli zapsat do kurzu dlouhodobější přípravy od To dáš! můžete v rámci balíčku „devítka v poho“ získat až 20% slevu.