Je o čem psát o prázdninách mezi dvěma devítkami ?

Období letních prázdnin je pro úvahy KAM po devítce tak trochu okurková sezóna. Jeden ročník devítku právě uzavřel a ti, které devítka teprve čeká, to o prázdninách většinou fakt neřeší. Ono vlastně taky moc není co.

Takže jsem si chvíli říkala, zda během prázdnin vůbec nějaké nové články psát a pokud ano, tak o čem. A při tom mne napadlo, že by stálo za to vyzpovídat ty, kteří si devítkou právě prošli. Jaké mají zkušenosti z přípravy na přijímačky i ze zkoušek, co pro ně bylo v období devítky těžké a co naopak v pohodě. A jestli třeba mají nějakou radu nebo postřeh, které by mohli předat dál těm, kteří v září do devítky teprve nastoupí.

A tak tedy vzniká série článků o tom, jaké to v devítce bylo. Rozhodla jsem se ptát se nejen devátáků, ale i jejich rodičů a to na následující otázky:

Vzpomenete si, kdy poprvé jste řešili, co chcete v životě dělat?

Jak probíhal výběr školy a podání přihlášky?

Co všechno vás napadá k tématu přípravy na přijímačky?

Jak probíhaly přijímací zkoušky?

Máte nějaký postřeh, který by se mohl hodit těm, které devítka teprve čeká?

Pokud vás zajímá něco konkrétního nebo byste chtěli ještě nějakou otázku přidat, napište mi na FB nebo na pruvodce@kampodevitce.cz , rozhovory teprve začínám, takže určitě bude příležitost dalším zpovídaným deváťákům a rodičům je položit.

První článek byste zde měli objevit 10.7., až se vrátím z dětského tábora (kam jedu jako vedoucí, a kam není zavedená elektřina 🙂 )

Mějte krásné a pohodové prázdniny !